Nieraz czujemy się psychicznie zmęczeni, zestresowani, wypaleni, czego konsekwencją jest uczucie zmęczenia i zniechęcenia. Należy zadbać o to, aby taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo, albowiem może to prowadzić do permanentnej apatii i niechęci do życia, a to już poważne schorzenie psychiczne. Jest wiele sposobów pobudzania swojego organizmu do aktywności życiowej, a jednym z nich, bardzo skutecznym, a przy tym niezwykle przyjemnym jest masaż relaksacyjny, który stosujemy również u siebie, w gabinetach AR-FIZ w Poznaniu.

Właściwości masażu relaksacyjnego


Masaż relaksacyjny cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jest szeroko dostępny w salonach kosmetycznych, ośrodkach SPA i gabinetach fizjoterapeutycznych. Oczywiście najlepiej korzystać w tym przypadku z pomocy profesjonalistów, a więc dyplomowanych fizjoterapeutów. Ponieważ masaż całego ciała obejmuje nie tylko sferę psychosomatyczną, ale i sferę fizyczną naszego organizmu, jest on niezwykle skuteczną metodą poprawiającą nasze samopoczucie. Masaż relaksacyjny służy przede wszystkim wyciszeniu pacjenta, odstresowaniu go i uspokojeniu jego myśli.

Techniki masażu relaksacyjnego w AR-FIZ


Punktem wyjścia każdego masażu, nie tylko relaksacyjnego czy całego ciała jest dotyk. Zresztą samo określenie „masaż” jest symptomatyczne: w języku francuskim „massage” znaczy „nacierać”, a w języku arabskim „mass” znaczy właśnie „dotyk”. Wyróżniamy wiele technik masażu relaksacyjnego, które, aczkolwiek często wywodzą się z wielu, często odległych od siebie kultur, mają jednak wiele wspólnych punktów. Jednym z nich jest tak zwana technika poślizgowa, stosowana najczęściej przy użyciu oliwki, która ułatwia przesuwanie rąk fizjoterapeuty po ciele pacjenta i wzmacnia uczucie przyjemności. Inną techniką, często wspomagającą masaż twarzy i całe ciało jest aromaterapia, co także stosujemy u siebie w Poznaniu. Stosowanie olejków zapachowych np. różanego czy sandałowego wytwarza w gabinecie, czy też w domu klienta atmosferę odprężenia, co znakomicie wspomaga działanie samego masażu. Jak powiedzieliśmy, technik masażu relaksacyjnego jest wiele, a wśród nich np. relaksacyjny masaż czekoladowy czy gorącymi kamieniami. Z wszystkimi tymi technikami są nasi fizjoterapeuci zaznajomieni i są gotowi do zastosowania dowolnego masażu, jakiego nasi klienci będą sobie życzyli.