Nie może być wątpliwości co do tego, komu dedykowany jest masaż odchudzający. Już sama jego nazwa sugeruje odpowiedź. Zadaniem tego rodzaju masażu jest pomaganie w odchudzaniu poprzez rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej . Trzeba sobie jednak zdawać sobie sprawę, że sam masaż „nie odchudza”. Masaż wspomaga i przyśpiesza odchudzanie. Chcąc odnieść korzyści z masażu odchudzającego, należy zadbać także o właściwą dietę i ćwiczenia ruchowe, co oczywiście naszym klientom w Poznaniu staramy się jasno i wyraźnie uzmysławiać.

Jak działa masaż odchudzający (wyszczuplający)


Powiedzieliśmy we wstępie, że masaż odchudzający rozbija podskórną tkankę tłuszczową. Nie jest to jednak tożsame z jej usunięciem. Rozbicie takiej tkanki powoduje, że tłuszcz ją tworzący jest lepiej wchłaniany przez organizm. Dlatego wskazane jest, aby po każdym masażu odchudzającym, niekoniecznie bezpośrednio po nim; może to być nawet na drugi dzień, zaaplikować sobie solidną porcję treningową.

Inną korzyścią wynikającą z masażu odchudzającego jest to, że poprawia on cyrkulację krwi, co sprawia, że węglowodany są znacznie szybciej transportowane do naszych mięśni. Masaż ten powoduje również, że do naszych mięśni dostaje się więcej tlenu, co w połączeniu z węglowodanami buduje masę mięśniową. Cena masażu odchudzającego w Poznaniu za 90 minut od 130 zł.

Na jakie części ciała masaż odchudzający jest stosowany


Masaż odchudzający aplikowany jest przede wszystkim na okolice bioder, pośladków, ud i brzucha, a więc na te miejsca, gdzie najczęściej i w największych ilościach odkłada się tłuszcz. Oczywiście te części ciała są zawsze mocno eksponowane i wszelkie zbędne lub dodatkowe kilogramy są natychmiast uwidaczniane, co psuje i nasz wygląd i samopoczucie. Podkreślmy jeszcze raz, że sam masaż odchudzający niewiele da, dlatego należy go łączyć z ćwiczeniami fizycznymi, bo tylko one sprawiają, że owa zbędna warstewka tłuszczu jest spalana. W tym miejscu dodajmy, że klienci naszej firmy mogą nie tylko liczyć na masaż odchudzający, ale także na grupowe ćwiczenia lub indywidualny trening pod nadzorem trenera personalnego, albowiem prowadzimy również w Poznaniu ćwiczenia fitnessu.

Zapraszamy na masaż odchudzający Poznań

KONTAKT 

Doskonały sposób na ujędrnienie skóry


O naszej urodzie i naszym wyglądzie decyduje w zasadniczym stopniu wygląd naszej skóry. Szczególne znaczenie ma to dla pań, dla których nie do zaakceptowania są wszelkie skórne zwisy i niedoskonałości. Oczywiście mówimy tu u tych przedstawicielkach płci pięknej, dla których troska i dbałość o własny wygląd ma duże znaczenie, i które czynią dużo, aby ich skóra była atrakcyjna i jędrna. Jednym z najnowocześniejszych zabiegów poprawiających wygląd skóry jest masaż ujędrniający, który jest również w ofercie AR-FIZ, i z którego panie mieszkające w Poznaniu i okolicach mogą skorzystać.

Jakie okolice ciała i kiedy ujędrniamy?


Oczywiście na tak postawione pytanie można udzielić wyłącznie jednej, jedynej odpowiedzi: są to wszystkie części ciała, lecz najczęściej okolice brzucha, bioder i ud. Często po skutecznej terapii odchudzającej właśnie tam pozostają ślady wcześniejszej otyłości w postaci zwisających płatów skórnych. Nasze ciało potrafi stosunkowo szybko wchłonąć nadmierne zapasy tłuszczu w trakcie intensywnego odchudzania, natomiast nie potrafi poradzić sobie równie szybko, a czasami w ogóle ze zwisającym nadmiarem skóry. W niektórych, drastyczniejszych przypadkach, jedynym wyjściem pozostaje chirurgia kosmetologiczna. Zazwyczaj jednak wystarcza tutaj masaż ujędrniający.

Masaż ujędrniający – na czym polega


Zadaniem masażu jest w głównej mierze poprawienie napięcia mięśniowego, uelastycznienie skóry oraz polepszenie krążenia w naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Dobrze i systematycznie wykonywany masaż ujędrniający pomaga równocześnie zmniejszyć ilość podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest wykonywany głównie poprzez wykorzystanie technik masażu klasycznego. Rozcieranie, ugniatanie, uciskanie i głaskanie, a także wibracja pobudzają mięśnie, poprawiają krążenie i zmniejszają obrzęki. To wszystko prowadzi do wzmocnienia włókien kolagenowych, które są głównym elementem utrzymującym elastyczność skóry. W czasie masażu ujędrniającego stosuje się pomocniczo różnego rodzaju olejki zawierające różne witaminy, w tym tak ważne dla skóry witaminy A, E oraz F. Masaż ujędrniający to coraz popularniejszy wśród pań zabieg, w Poznaniu także chętnie stosowany (jakżeby mogło być inaczej).