Jak wiadomo fizjoterapia to integralna część obszaru nauk medycznych i jest to sposób leczenia oparty na metodach naturalnych. Jeżeli ktoś szuka ulgi w dolegliwościach bólowych lub sposobu na odzyskanie formy po przebytej chorobie albo urazie, to powinien zgłosić się do fizjoterapeuty. Odpowiednio dobrane zabiegi terapeutyczne przynoszą szybką i odczuwalną ulgę.

Kiedy należy zgłosić się do fizjoterapeuty


Z pomocy fizjoterapeuty zawsze warto skorzystać wtedy, gdy po urazach, kontuzjach i leczeniu szpitalnym chcemy szybko wrócić do zdrowia i dawnej kondycji fizycznej, a także w przypadku różnego rodzaju dolegliwości związanych z wadą postawy, skrzywieniem kręgosłupa, z nerwobólami, dyskopatią, ograniczeniem ruchomości w obrębie stawów obwodowych i kręgosłupa, rwy kulszowej, rwy ramienia i tak dalej. Zabiegi fizjoterapeutyczne, w wymienionych przypadkach to często najlepsza, a czasem jedyna droga do szybkiego uzdrowienia.

Jakie zabiegi fizjoterapeutyczne proponuje AR-FIZ


Czym może służyć pacjentowi nasz gabinet fizjoterapii w Poznaniu i jakiego rodzaju zabiegi fizjoterapeutyczne stosujemy? Istotą naszego działania jest indywidualne podejście do pacjenta i wykonywanie zabiegów w jego domu, dzięki czemu pacjent ma lepsze poczucie komfortu psychicznego i nie musi tracić czasu i sił na dojazdy. Jednakże na życzenie klienta możemy również przyjąć go w jednym z trzech naszych gabinetów na terenie naszego miasta. Wśród zabiegów, jakie stosujemy, bardzo ważną rolę odgrywają wszelkiego masaże. Są to masaże klasyczne, a także chińskie, japońskie, hinduskie, masaże specjalnie dla kobiet w ciąży i wiele innych. Prócz masaży stosujemy także różne rodzaje gimnastyki korekcyjnej i usprawniającej. Wymieńmy bliżej trzy nasze zabiegi terapeutyczne, które wykonujemy w Poznaniu i okolicach dokładniej:

  • Masaż głęboki z terapią punktów spustowych; przywraca on prawidłowy stan głębokich warstw mięśni, a rozładowując ich napięcie, eliminuje uporczywe bóle, leczy urazy i poprawia ruchomość stawów.

  • Kinesiotaping; stosunkowo nowa metoda polegająca na przyklejeniu specjalnej taśmy do wybranej części ciała, co uśmierza bóle i likwiduje obrzęki oraz poprawia krążenie i usuwa blizny.

  • Drenaż limfatyczny; masaż udrożniający limfę, co usprawnia likwidację obrzęków spowodowanych skręceniami i stłuczeniami oraz oczyszcza organizm z toksyn i wzmacnia jego odporność.

 

 

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to ten rodzaj zabiegu fizjoterapeutycznego, który sprawia nam największą przyjemność. Pomaga on nam wyciszyć się wewnętrznie, co nie tylko wpływa kojąco na naszą psychikę, ale również wspomaga regenerację całej naszej fizyczności. Jest on polecany szczególnie tym osobom, które ciągle gdzieś się śpieszą.

Masaż kręgosłupa

Masaż kręgosłupa

Z bólami pleców styczność miewa chyba większość z nas. Powodowane są one przetrenowaniem, przepracowaniem lub przyjmowaniem złej postawy przy wykonywaniu różnego rodzaju czynności. Niekiedy też powodowane są chorobą wrodzoną lub nabytą. W każdym przypadku masaż kręgosłupa przynosi ulgę i ukojenie oraz pomaga wrócić do zdrowia.

 

Masaż sportowy

Masaż sportowy

Czy współczesny, wyczynowy sportowiec może funkcjonować bez odpowiedniej i skutecznej odnowy biologicznej? Intensywność treningów i duża częstotliwość startów w wielu zawodach sprawiają, że organizm sportowca poddawany jest skrajnie wyczerpującym obciążeniom. Masaż sportowy to jeden z najważniejszych elementów regeneracji sportowca.

 

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny

Pewne rodzaje masażu dedykowane są konkretnym schorzeniom lub konkretnym osobom. Masaż klasyczny jest uniwersalnym zabiegiem leczniczym, stosowanym przy najróżniejszych schorzeniach i w najróżniejszych sytuacjach. Jego początków upatruje się w Chinach, gdzie tamtejsi, starożytni terapeuci, kierując się intuicją skutecznie pomagali ludziom odzyskiwać siły i wigor.

 

Masaż odchudzający

Masaż odchudzający

Z pewnością nadwaga i zbędne zapasy tłuszczyku wprawiają niejednego człowieka w potężne kompleksy, nie wspominając o fizycznych problemach związanych z poruszaniem się czy nawet ze zwykłym chodzeniem. Wiadomo, że prawidłowa dieta i aktywny, sportowy tryb życia to główne sposoby walki z otyłością, jednakże masaż odchudzający znakomicie proces odchudzania wspomaga.

 

Masaż rehabilitacyjny

Rehabilitacja, ćwiczenia ruchowe

O rehabilitacji ruchowej mówimy wtedy, gdy chcemy przywrócić człowieka do dawnej sprawności, która została ograniczona wypadkiem, urazem lub chorobą. Często ćwiczenia rehabilitacyjne aplikowane są pacjentom jeszcze w trakcie leczenia. Elementarnymi zabiegami rehabilitacyjnymi są masaże. Masaż rehabilitacyjny jako odrębna jednostka fizjoterapeutyczna nie istnieje: może przecież nim być każdy rodzaj masażu.

 

Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży

Kobieta w ciąży nie musi na siebie chuchać i dmuchać w oczekiwaniu na rozwiązanie. Ciąża nie jest chorobą, lecz naturalnym stanem fizjologicznym kobiety. Tak więc, jeśli tylko nie jest to ciąża patologiczna, kobieta może z powodzeniem być aktywna fizycznie (w granicach rozsądku) aż do rozwiązania. Masaż dla kobiet w ciąży pomaga im znakomicie w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

 

Masaż głęboki

Masaż głęboki

Często stopień naszej ruchliwości jest mocno ograniczany przez zbytnie napięcie i sztywność mięśni. Efektem tego mogą być wady postawy oraz bóle mięśni. Często wiąże się z tym również rwa kulszowa i rwa barkowa. Uelastycznianie mięśni poprzez ich rozciąganie i zmiękczanie nazywamy masażem głębokim, który wbrew swej nazwie jest zabiegiem dosyć delikatnym.

 

Terapia punktów spustowych

Terapia punktów spustowych

Punkty spustowe powstają na skutek długotrwałego skurczu niewielkich włókien mięśniowych, co prowadzi do niedokrwienia i niedotlenienia tych obszarów. Pochodną tego jest gromadzenie się kwasu mlekowego, który jak wiemy, jest przyczyną mięśniowych bólów. Terapia punktów spustowych polega na ich głębokim masażu.

 

 

Kinesiology taping

Jest to zabieg terapeutyczny, łączący elementy medycyny europejskiej i dalekowschodniej. Polega on na zaaplikowaniu na ciele pacjenta specjalnego, elastycznego plastra. Plaster ten oddziałuje sensorycznie, zmniejszając bóle, zastoje, a także obrzęki limfatyczne. Koryguje niewłaściwe pozycje stawów oraz poprawia mikrokrążenie.