Nazwa tego rodzaju masażu jest nieco myląca, a u niezorientowanych może wywołać uczucie niepokoju. Masaż tkanek głębokich, wbrew swej nieco groźnie brzmiącej nazwie, jest bardzo delikatny i przebiega w stosunkowo wolnym tempie. Celem tego masażu jest poprawienie stanu mięśni poprzez ich rozluźnienie i zmniejszenie napięcia oraz zwiększenie płynności ruchów. Jako że masaż ten zwiększa ruchliwość naszych tkanek, to z pewnością nie można go nazwać masażem relaksacyjnym, mimo to nie wywołuje on u pacjenta poczucia dyskomfortu czy bólu. Ponieważ masaż głęboki stosujemy u siebie w Poznaniu od lat, wiemy z praktyki, że jest to zabieg niezwykle skuteczny i zawsze przynosi pacjentom ulgę.

Na czym polega masaż głęboki


Masaż głęboki wykonywany jest przez masażystę palcami z wyłączeniem kciuków, łokciami i przedramionami, a naciskanie odbywa się pod kątem zbliżonym do 45 stopni, co sprawia, że tkanka nie jest uciskana, lecz rozciągana. Masażysta pracuje na ścięgnach i brzuścach mięśniowych, zmiękczając je i rozciągając, a jednocześnie cały czas obserwuje stan ich napięcia i stosownie do reakcji organizmu pacjenta dobiera siłę i rodzaj swoich działań. Masaż głęboki jest wskazany dla osób z wadą postawy, z dolegliwościami bólowymi mięśni, rwą kulszową i rwą barkową. Masaż tkanek głębokich sprawia, że szybciej się one regenerują i stają się lepiej ukrwione. Zabieg ten jest także niezwykle skuteczny w leczeniu bólów i zawrotów głowy wywoływanych pewnymi dysfunkcjami kręgosłupa, a także w przypadku stłuczeń, zwichnięć i skręceń wywołujących dokuczliwy ból kończyn. W czasie zabiegu masażysta nie stosuje żadnych środków poślizgowych, ponieważ utrudniałoby to dokładne dotarcie do tkanek.

Przeciwwskazania


Masażu głębokiego nie stosuje się w stanach zapalnych ścięgien i stawów oraz u osób z chorobami skóry, a także zainfekowanych i z gorączką. Przeciwwskazaniem dla tego masażu są też krwotoki lub choroby, które mogą je wywoływać oraz tętniaki i nowotwory. Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do tego zabiegu, lecz wskazane jest, aby na dwie godziny przed nim nie spożywał ciężkich posiłków.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którym masaż głęboki jest wskazany, do naszych gabinetów w Poznaniu, a do tych, którzy tego zechcą, dojedziemy.